wersja czarne biale rss logo
Portfolio

Targi Foto-Video 2012 w Łodzi – chyba po raz ostatni

5 years, 11 months ago 3

Wszystko w jednej nowej hali, czyste toalety, fajne sale wykładowe to wszystko co mogę zaliczyć po stronie plusów tegorocznych targów. Ostatni raz byłem dwa lata temu i było jeszcze w miarę ok, choć nie to co dawniej. Zeszłoroczne opinie o targach były już z przewagą negatywnych, a o edycji 2012 chyba ciężko napisać coś pozytywnego.
Malutkie boksy dla wystawców, mało firm, a większość z branży video. Foto z nazwy może spokojnie być wykreślone. Może ktoś zainteresowany kręceniem filmów lustrzankami wyszedł by zadowolony. Całe targi można było spokojnie oblecieć w 1,5h. Nikon dość mocno oblegany – mieli do pomacania D800, D4 i parę topowych szkieł. Do tego scena z jakimiś konkursami, występami tancerzy itp.
Canon miał małe stoisko prowadzone przez zewnętrzną firmę, a nie Canon Polska….. Mieli nową 5D i parę przeciętnych szkieł. Bez aranżacji, bez modelek. Bieda.
Sony w tym roku dużo skromniej niż wcześnie, ale stoisko w klimacie flamenco i tak chyba najciekawsze na całych targach. Duże stoisko miał Panasonic, natomiast Fuji, Olympus i Samsung zupełnie odpuścili targi. Podobnie postąpiła Sigma. Dwa lata temu Sigma miała ogromne stoisko z chyba wszystkimi szkłami w ofercie. Można było zostawić dowód i przestrzelać sobie szkło. W tym roku jeśli ktoś marzył o testach szkieł tego producenta musiał obejść się smakiem. Podobnie wszyscy marzący o przymierzeniu torby/plecaka Lowepro… Parę sztuk porozrzucane na kilku stoiskach to wszystko na co mogliśmy liczyć. Oficjalny dystrybutor na targach się nie pojawił. Niezrozumiałe jak dla mnie. Sam 2 lata temu kupiłem u nich po targach miejską „listonoszówkę” z fajnym rabatem. Nawet dzisiaj w sklepach ten model jest droższy, niż wtedy zapłaciłem.
Jakiś czas temu rozleciała mi się chińska osłona przeciwsłoneczna do mojej 85tki. Nie chciałem znowu kupować na necie w ciemno bo są lepsze i gorsze „chińczyki”, a na zdjęciach tego nie widać. Przeszedłem wszystkie stoiska ze 3 razy i nigdzie nie znalazłem tulipana. Cena oryginału na stoisku Canona mnie nie zaskoczyła i nie skorzystałem z propozycji sprzedawcy :) 2 lata temu firm handlujący tego typu pierdołami foto nie brakowało. W tym roku dostać głupią blende czy parasolkę  to problem. Żenua.
Spodobało mi się stoisko Manfrotto. Mieli statywy, głowice, pierdoły filmowe typu lampy diodowe, ale też fajne torby, plecaki i……  kurtki. Nawet nie wiedziałem że Manfrotto robi coś więcej niż statywy i głowice. Dawali 20% rabatu „od ręki” więc przy okazji dowiedziałem się że ciut przepłaciłem na necie za swój 055xprob ;) Z promocji skorzystał kolega Joker i za 260 zł kupił naprawdę fajną i dużą torbę na swoje graty. Wykonanie  ”jak to manfrotto” więc cena super. Za Lowepro i Tamraca  porównywalnej wielkości trzeba by pewnie dorzucić co najmniej stówę.
Dla lubiących robić zdjęcia na targach złe informację. Modelki średnie, mało miejsca, skromniutkie aranżacje. Wyciągnąłem aparat dosłownie 4 razy – efekt poniżej.

Dobrze że chociaż bilet miałem za free, bo 15 zł za jednorazową wejściówkę to drogo w porównaniu do tego co można skorzystać.Pierwszy, lepszy duży sklep foto na necie oferuje to samo. Super towarzystwo NAGATYWNych chłopaków i „trochę” orzechowego napitku pozwoliło zaliczyć wypad do udanych bo reszta to raczej strata czasu.

 

3 Komentarzy

  1. w tak doborowym i „Negatywnym” towarzystwie żadne targi nie straszne :)

  2. Marek Gawle pisze:

    dokładnie jak napisałeś Forest, dodam, że też, mam podobny rabat jak Joker :-)
    Towarzystwo WYBORNE !!!
    dzięki za super wyjazd !!!

    pozdro

Dodaj komentarz