wersja czarne biale rss logo
Portfolio

Roztocze Zachodnie

5 years, 10 months ago 1

Roztocze zachodnie to niezwykła kraina. Pofalowany teren z polami uprawnymi tworzą niezwykłe mozaiki. Jeszcze 25-30 lat temu, podobnie jak większość Polski,  całe Roztocze pokrywała ta niezwykła mozaika wąskich pól. Tradycyjne rolnictwo przegrywa w starciu z teraźniejszą ekonomikom i nikomu nie opłaca się uprawiać małych kawałków słabej gleby. Pola zmieniają się w wielohektarowe obszary, lub nieuprawiane ustępują miejsca zaroślom i drzewom.
Starzy fotografowie tego zakątka Polski mówią że dawnego Roztocza już nie ma. Bezpowrotnie traci swój pierwotny charakter.
Tym bardziej jestem szczęśliwy, że mogę odwiedzać  i uwieczniać na zdjęciach jedną z niewielu takich krain  - Roztocze Zachodnie. Wiele takich miejsc nie zostało i chyba jesteśmy ostatnim pokoleniem które może je oglądać na żywo.

Roztocze Zachodnie to także niezwykłe bogactwo flory i fauny. Najcenniejsze obszary chronią rezerwaty i jeden z nich – Imielty Ług odwiedziłem pewnego sobotniego poranka w raz z grupą przyjaciół z ZPFP. Magiczne miejsce, magiczne widoki, idealna cisza mącona jedynie odgłosami przyrody.
Zapraszam na krótką, fotograficzną relację  i do odwiedzenia tego urokliwego miejsca.
Ja pewnie wrócę tam latem, w czasie żniw. Podobno można tam jeszcze zobaczyć snopki zboża…..

Jeden komentarz

  1. GreBo pisze:

    NONO ostanie po prostu zaje%^&$e

Dodaj komentarz