wersja czarne biale rss logo
Portfolio

Beskid Niski

5 years, 7 months ago 0

Jeśli komuś przeszkadzają niezliczone tłumy w Zakopanem, a Bieszczady to też już nie ta „dzicz” co dawniej to serdecznie zapraszam w Beskid Niski. Cisza, spokój, piękne widoki, cerkwie, zarośnięte szlaki, „pierwotni” ludzie w swoich „pierwotnych” domach rozrzuconych w kilometrowych odległościach od siebie. Tu nawet o przyzwoitą kwaterę na nocleg może być ciężko. W nagrodę czasem przejedziemy się wyremontowaną drogą, bez problemu spotkamy sarnę, bociana czy dzika, na zboczach dostrzeżemy wypasane całą dobę krowy i porozmawiamy z rolnikiem bronującym pole końskim zaprzęgiem. Gdy ktoś był w tych terenach 20 lat temu, nie będzie zaskoczony obecną rzeczywistością. Czas płynie tu zdecydowanie wolniej.
Okolice Nowego Żmigrodu i Krempnej – byłem tam kilkanaście razy, ale jakoś nigdy nie było okazji na fotografowanie poza rodzinnym pstrykaniem podczas wypoczynku.
Tym razem postanowiłem się zmobilizować, przerwać wekkendowe grillowanie odpowiednio wcześnie by skoro świt udać się w teren z aparatem w ręku. O 22 jeszcze nie widziałem czy mi się chce. Nie było łatwo ;) ale pogoda kusiła… Co z tego wyszło można zobaczyć poniżej.

 

Dodaj komentarz